Dotaz

Dobrý den, plánuji rozdělit pokoj 1+kk (viz plánek) příčkou s posuvnými dveřmi ve stavebním pouzdře. Měla by tak vzniknout oddělená ložnice, ale během dne by dveře – i důvodu osvětlení – měly zůstávat otevřené Jak široký průchod v příčce byste doporučovali? Nevím jak moc „schovávat“ postel. Také ale nechci, aby dveře byly stejně široké jako balkónové a vytvořily dojem tunelu. Představuji si cca 2 metry (výsun z jedné strany), víc než 220 cm není možné. Možná by mohly být trochu „uskočené“ oproti těm balkónovým. Dále bych byla ráda, kdyby na příčce byla výrazná tapeta jako dominantní dekorační prvek jinak jednoduchého černobílého interiéru. Přemýšlím, zda by pak dveře měly být jednobarevné a plné, nebo zda naopak volit dekor (proužky, okénka) v barvě tapety. Děkuji za doporučení a tipy.

Odpověď

Dobrý den, podívejte se na stránky firmy JAP (www.schody-jap.cz), jak široké dveře jsou technicky možné. Myslím, že čím větší, tím lepší. Ale také čím větší, tím dražší. Každopádně, když použijete ten největší otvor, stále nebude postel nijak vyčnívat. Zvýraznit příčku je určitě dobrý nápad. Dveře doporučuji určitě jednoduché – vynikající by byly celoskleněné satináto. Z designových tapet si můžete vybrat v nabídce www.pointshop.cz.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.