Dotaz

Dobrý den, prosím o radu: upravujeme obývák, který je spojený s kuchyní. Kuchyňská linka je celá v barvě olše, podlaha je vinylová (podobný odstín, jen s výraznými vzory suků). Do obýváku (4x5m) nám zasahuje jídelní stůl také v barvě olše a částečně i vestavěná skříň. Druhou stěnu obýváku zabírá okno, pod nímž je kratší strana gauče. U třetí zdi je delší strana gauče a dveře do jiného pokoje. Čtvrtá stěna je naproti oknu (3m), je mezi dvěma komíny, a k ní chci umístit nízký nábytek a velkou televizi na zeď. Prosím, poraďte mi, jakou barvu bych měla zvolit na stěny, když chceme zachovat světle modrý (je to spíš džínová barva) rohový gauč s vysokými opěrkami. Dosud jsme měli banánovou a olšovou obývací stěnu, ale chtěli bychom něco výraznějšího. Třeba meruňkovou nebo nějakou tapetu. A jakou barvu nábytku bych měla zvolit? Opět olši, aby to ladilo s kuchyní? Předem děkuji za radu. S pozdravem Jana.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych nábytek opět olši a výmalbu v olivové, limetkové či žlutohnědé barvě.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.