Dotaz

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně kuchyňské linky. Dvířka i korpus jsou v jasmínu (lesk), pracovní deska šedá. Záda jsou také v jasmínu, a to se mi právě nelíbí, je to moc světlé. Uvažuji o obkladu – šedobílé mozaice (nebo jen tapetě v mozaice?), ale nevím, jestli by to bylo hezčí. Jak kuchyňskou linku oživit? Výmalbu v kuchyni jsme zvolili – dle vzorníku – hnědou, ale ve skutečnosti je jiná – viz fotky. Stejnou barvu máme i na krbu v obýváku. Jaká jiná barva by byla lepší? Kuchyně je propojena s obývacím pokojem, ale průchod se mi zdá dost dlouhý – jak ho opticky zmenšit? Máme vymalovat i zeď za TV? Jakou barvou? Co ostatní stěny, nechat je bílé nebo je oživit nějakým světlým odstínem? Děkuji za odpověď, Dana.

Odpověď

Dobrý den přeji. Pro zútulnění prostoru můžete vymalovat celý prostor jemným krémovým šedobéžovým odstínem. Krb, stěnu za televizí a stěnu kuchyňskou doporučuji ve výraznějším odstínu (vhodná je cihlová, oranžovohnědá, bordó nebo malina). Linku můžete oživit obkladem v barvě výmalby či jen doplňky v tomto odstínu. Takto je kuchyňská linka nadčasová a čistá, doplňky a výmalbou ji můžete jednoduše obměňovat.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.