Dotaz

Dobrý den, zařizujeme byt, ve kterém je obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem, dohromady mají cca 35 m2. V celém prostoru bychom chtěli mít stejnou podlahu. Líbí se nám laminát DriftWood od firmy Egger, ale nejsme si jistí, jaké barvy zvolit pro dveře, kuchyni a nábytek do obývací části. Dveře bychom si představovali ve světlém provedení. Kuchyni možná v kontrastu bílá/černá v lesku s kovovými prvky v barvě hliníku. Jako vhodný odstín dveří (Sapeli) nám připadl buď stříbrný jasan, nebo javor, ale máme obavu, aby pak celek nepůsobil příliš smutně. Bylo by možné oživit místnost barevným obkladem kuchyňské linky a sedací soupravou v nějaké syté barvě, např. zelené? Jaký dekor volit u dalšího nábytku (konferenční stůl, skříňky pod TV) – hodila by se bříza, javor, příp. bělený dub bez výrazné kresby?

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych bílé nebo celoskleněné dveře. K tomu nábytek v kombinaci wenge a bílé popř. teplejšího ořechu a bílé – jak v kuchyňské části, tak i v části obytné. Pro oživení můžete volit pastelovou sedací soupravu a výmalbu proti sedačce v téže barvě (vhodná by byla červená, lila, zelená, limetka).

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.