Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu zvolit na podlahu do obýváku, který je spojen s kuchyní. Celkem má místnost 35 m2. Chtěli bychom lino nebo marmoleum. Skříňky do obýváku máme již v barvě planá hrušeň. Jaká by byla vhodná barva kuchyňské linky? Ve stejném dekoru? Jakou barvu zvolit na dveře? Jaká barva pracovní desky by se hodila ke kuchyni? Spotřebiče budou nerezové. Co výmalba pokoje? Děkuji za odpověď, Jitka.

Odpověď

Dobrý den, lino a marmoleum je stejný produkt na přírodní bázi (pouze obchodní označení mají odlišné – nepleťte s PVC, které je umělé), a ten bych do obytných místností doporučil. Lze si vybrat z velkého množství vzorů. Volte spíše světlejší barvy v teplých odstínech, které budou k hrušni dobře ladit. Kuchyňská linka bude pěkná v nedřevěných dekorech, použít můžete třeba smetanové lamino ve vysokém lesku. K této kombinaci bude vypadat dobře pracovní deska středně šedivé barvě s metalickými efekty.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.