Dotaz

Dobrý den, chci požádat o radu týkající se dětského pokoje pro tříletou dceru. Výmalba: 2 stěny hráškově zelené, 2 stěny jemně růžové. Interiérové dveře ořech-dýha, podlaha Egger – světlý ořech (rozmanitý dekor, viditelná léta). Schvoloval/a byste postel v javoru (nebo světlém dubu), za ní zástěnu ořech Dijon od Egger (z důvodu, že by postel lépe vynikla před tmavým pozadím). Jinak ostatní nábytek právě v kombinaci těchto dvou dřevin, tedy komoda s korpusem v ořechu a dvířka javor/světlý dub. Ten ořech je tmavší, ale nábytek by byl prosvětlený právě tím javorem. Nevím však, zda je ořech i na nábytku vhodný, byla by tak výrazná léta jak na podlaze, tak i na nábytku. Líbí se mi, že podlaha ve světlém ořechu obsahuje jak tmavší, tak i světlou barvu. Tudíž by podle mě ten javor nebyl od věci,protože takto světlá místa se na té plovoucí podlaze vyskytují. Navíc by pěkně vynikl. Děkuji za váš názor. S pozdravem Helena

Odpověď

Dobrý den, myslím, že pokud zachováte pravidlo, aby dřeviny obsahovaly společné odstíny barev, pak by mělo vše vzájemně ladit. Do dětského pokoje jsou však také velmi pěkné jednobarevné dekory fólií firem Polyrey, Egger je má v nabídce také.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.