Dotaz

Mám dotaz pro malý panelákový byt. Předsíň navazuje na vchod do kuchyně, která bude vymalována ve světle tyrkysovém pastelovém tónu. Je v ní bílá kuchyňská linka s pracovní deskou v dubu rustikál, bílý jídelní kout (v provence stylu) a podlaha dub rustikál. Jaký zvolit obklad na kuchyňskou linku (tyrkysový, hnědý, nebo světle modrý lacobel) a jakou zvolit vestavěnou skříň do tyrkysově vymalované předsíně s podlahou dub rustikal? Bílou, nebo v barvě podlahy? (Z předsíně je vidět na bílý jídelní stůl a židle v kuchyni.) A ještě by mě zajímalo, v jakých barvách ve stejném duchu obložit malou koupelnu (148 x 141 cm), kde bych chtěla opět nějaký světlý tyrkysový obklad v kombinaci s bílou a hnědou. Je vhodná hnědá dlažba, tyrkysové obložení stěn, bílá vana obložená hnědou mozaikou a tyrkysový strop? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den přeji. Zádovou desku bych volila v jemném modrém lacobelu. Co se týká koupelny, nedoporučovala bych tyrkysový strop, malou koupelnu by opticky zmenšil a snížil. Lepší bude použít více bílého obkladu místo hnědé. Hnědou barvu můžete volit na doplňky.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.