Dotaz

Dobrý den, dovoluji si se na Vás obrátit s dotazem ohledně barevného sladění obývací místnosti s kuchyní. Jedná se o velkou místnost obdelníkového tvaru s půdorysem 7,5 na 5,5 metru. V současné době máme již namontovaná okna v barvě světlý dub. Objednané jsou již i interiérové dveře v dýze v barvě ořech – Tenga od firmy Sapeli. V současné době řešíme barvu podlahy. Nejvíce nás zaujala tato podlaha v dekoru ořechu http://www.empiri.cz/cz/produkty/trivrstva_prkna/orech_americky.htm Kuchyňskou linku plánujeme v bílém lesku s tmavou kuchyňskou deskou – s dekorem nějaké dřeviny, u kuchyňské firmy nás docela zaujal vzor oliva. Jde nám o to, zda s tmavou podlahou nebude prostor příliš tmavý? Jakou volit barvu ostatního nábytku (sedačka, jídelní stůl) a jakou volit barvu zdí. Případně jakou jinou dřevěnou podlahu do prostoru volit? V příloze zasílám předvybranou podlahu, vizualizaci kuchyně a obrázek dveří (není z našeho interiéru) Mnohokrát děkuji za Váš čas. Lenka Polanská

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych pracovní desku opět v ořechu aby se prostor sjednotil s podlahou. K tomu ořechový hídelní stůl a židle se světlým potahem. Nábytek oěpt v kombinace bílého lesku a ořechu. Sedací sourpavu volte světlou smetanovou, výmalbu výraznou malina, lila, limetková apod. v kombinaci s jemnou cappucinovou nebo světlou šedou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.