Dotaz

Dobrý den, měla bych dotaz týkající se ložnice. Je to místnost umístěná na východ, hodně studená, sluníčko tam svítí jen pár hodin ráno. Má jedno velké okno a dvoje dveře. Postel bych chtěla zachovat. Který druh dřeva by se k ní hodil – ořech? Na stěnu za čelem postele váhám mezi výmalbou a tapetou, líbí se mi fototapety a designové, barevné tapety se vzory. Místnost budeme ještě zařizovat nábytkem, takže zůstane pouze uvedená postel. Chtěli bychom novou šatní skříň, noční stolky, svítidla, doplňky. Představovala bych si odstíny zelené, hnědé a smetanové (záclona je smetanová a závěs zelený). Šlo by to dohromady? Jaká svítidla, jaké doplňky? Jak rozmístit nábytek a co na podlahu – PVC, nebo dřevěnou? Plovoucí je hlučná a studená. Může být v ložnici koberec? Jaký materiál by se popřípadě hodil na dveře, když jsou okna bílá plastová? Velice Vám děkuji za odpověď a přeji krásný den! Vaše práce má smysl!

Odpověď

Dobrý den přeji. Nábytek volte v dekoru postele, podlahu v odstínu ořechu a taktéž dveře. K tomu doporučuji výmalbu nebo tapetu v čokoládové barvě a zbylé stěny v jemné olivové. Závěs bych vyměnila za čokoládový. Také je možné vymalovat v teplé oranžovohnědé. Prostor je určení ke klidu a spánku, a tak není vhodné volit živé barvy. Na podlaze by také mohl být koberec v jemné smetanovohnědé barvě.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.