Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně našeho nového domu. Potřebuji pomoct při výběru dveří, podlahy a celkového barevného ladění, především obývacího pokoje s kuchyňským koutem (cca 55m2). Máme rádi moderní interiéry. Dům bude mít dřevěná okna namořená do světlé barvy (modřín nebo tabák, výrobce Tww), vchodové dveře budou ve stejném provedení. Na fasádě bude jednak přírodní obklad pískovcem a jednak omítka pískové barvy, střecha pak hnědá. Rádi bychom světlé tóny zachovali i v interiéru (cítíme se v nich příjemněji). Laminátové podlahy i dýhované dveře budou v obou patrech domu stejné. Uvažujeme o dveřích Elegant, dýha dub americký, a laminátové podlaze také v dekoru dub, např. dub starý, dub valley nebo dub venice, příp. dub bílý (výrobce Berry Floor). Plánujeme kuchyni ve vysokém bílém lesku, bílou pracovní desku, zástěnu sklo Lacobel bílý/sv. modrý, vysoké skříňky bílý lesk, pro oživení vrchní horizontální skříňky v exotické dýze (např. teak, makasaar), podlaha bílá/světle šedá dlažba (pouze v části kk). Stěna za TV sestavou bude obložena pískovcem, stejně jako fasáda. Výmalba interiéru je zatím bílá. Bude to pěkná kombinace, nebo máme něco změnit? Jak volit další barvy v interiéru – výmalbu, jídelní stůl a židle, sedací soupravu, nábytek pro TV sestavu? Předem velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Martina.

Odpověď

Dobrý den přeji, vaše ladění je velice příjemné. Do společného prostoru bych volila nábytek v kombinaci materiálů z kuchyňské linky, tedy bílý lesk a k tomu např. teak. Jídelní stůl v dekoru dřeviny a nábytek pod televizí a na stěnách bílý. Barvu výmalby můžete vybírat z těchto možností: čokoládová, cappuccinová, malinová, olivová, cihlová. Záleží na tom, jakou máte rádi.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.