Dotaz

Dobrý den. Nevím, jak v našem domě kombinovat barvy dřeva, nebo jestli dokonce nenechat jen jeden odstín. V přízemí (vstup, chodba, jídelna, kuchyně a kousek obýváku) bude hnědá a sem tam béžová dlažba Defile od Raka a v obýváku tmavá plovoucí podlaha (ořech nebo nádech do červena). Kuchyňská linka bude v barvě ořechu Aida s lesklými bílými dvířky – všechny místnosti jsou propojeny. Jaký byste vybrali dekor dřeva pro 1.) interiérové dveře a zárubně? 2.) nosné sloupy, které budou někde vidět celé (uprostřed obýváku) nebo částečně? Jsou z přírodního smrku, takže bílé až nažloutlé – máme je namořit či nechat? 3.) dřevěné schody? 4.) nábytek do obýváku (líbí se mi opět ořech, nebo wenge s dvířky v bílé lesklé, nebo javor)? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Verča F.

Odpověď

Dobrý den, co se týče dřeva, je důležité k sobě kombinovat pouze dřeviny, které obsahují stejné odstíny barev. K ořechu se tedy velmi dobře hodí dub, který můžete použít třeba na schodiště. Sloupy v prostoru obýváku ponechte co nejvíce v přírodním odstínu. Dveře a obložky můžete zvolit jednobarevné, např. bílé, velmi pěkně prostor oživí.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.