Dotaz

Dobrý den, potřebujeme poradit ohledně našeho nového RD. Konkrétně se jedná o barvu podlahy, dveří, obložek a schodnic. Plánujeme kuchyňskou linku v barvě amerického ořechu (korpus i dvířka), pracovní desku béžovou a dlažbu v celé kuchyni taktéž. Obývák je s kuchyní propojen – tam plánujeme světlou podlahu (marmoleum nebo lino). Líbily by se nám dveře i zárubně v barvě ořechu a stejně tak i schodiště. Na chodbě bude dlažba, rovněž béžová. Je tato kombinace vhodná? Pokud ne, poraďte prosím jiný odstín dřeva. Ještě se zeptám, jakou barvu obkladu máme zvolit ke kuchyňské lince. Děkuji za odpověď, Korvasová.

Odpověď

Dobrý den, co se týče kuchyňské linky, zkuste z amerického ořechu třeba jen korpusy a bočnice. Dvířka by byla pěkná z lamina ve vysokém lesku ve žluté nebo světle zelené barvě. K nim pak dolaďte obklad v podobných odstínech. Pokud máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem, volte podlahu jednotnou. Dveře a obložky budou velmi pěkné jednobarevné – osobně doporučuji světle šedivé nebo bílé.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.