Dotaz

Dobrý den, prosím o radu při volbě dveří. Provádíme rekonstrukci bytu ve vile z dvacátých let min.století a máme dileme při volbě dveří, budeme mít podlahu v provedení dřevěných parket – jasan a ted nevíme jaký odstín dveří by k této podlaze byl vhodný. Byt je velký, vysoké stropy, velká okna – tudíž světlý, kuchyńská linka bude ve vínové barvě-vysoký lesk. Původně jsme chtěli dveře také v jasanu, ale dýha u Sapeli se nám nelíbí, hodně zežloutne a to bychom nechtěli, ještě se nám zalíbila polanská švestka nebo třešeň. Z předsíně do obývacího pokoje a z obývacího pokoje do kuchyně budou dveře prosklené zajížděcí do pouzdra, do koupelny také prosklené a zbývající dveře chceme plné, prosím, poraďte jaký desing by se hodil nejlépe. Děkuji Švaralová

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit deře např. NOTE, LOTOS,popř. SWING v dýze polenská švestka, bubinga nebo i zmíněná třešeň. Možné je ale také volit dveře v ořechu nebo čistě bílé.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.