Dotaz

Dobrý den, v novostavbě uvažujeme o dveřích teak folie od Sapeli. Poradíte mi, jakou volit podlahu? Krytina bude PVC od firmy Tarkett. Potřebuji rozhodnout barvu – světlejší/tmavší a dále pak rozložení „lamel“, jestli spíš širší, nebo užší. Místnosti jsou poměrně prostorné, ale chodby malé. Dále pak uvažujeme dát do patra obložky v barvě také teak, ale dveře v dekoru javor. Je tato volba vhodná? Z přízemí do patra vidět nebude (pouze z prostřed schodiště). Dům je řešen velmi efektivně, jsou v něm malé chodby a na nich hodně dveří blízko u sebe. Prosím o radu, zda je vůbec volba tmavých dveří do tohoto prostoru vhodná a pokud ano, tak jaký odstín vybrat na podlahu. Předem velice děkuji.

Odpověď

Dobrý den přeji. Do menších prostor jsou vždy vhodnější světlé odstíny dveří (javor, bříza, čistá bílá, popř. dub či buk). Pokud zvolíte teakové dveře, doporučuji podlahu také v tomto dekoru, nebo můžete volit dekor světlejší. V horním patře bych tedy použila celé dveře i s obložkami ve světlém dekoru, nekombinovala bych to s odlišnými zárubněmi. Ledaže byste nábytek v místnostech měli taktéž v těchto kombinacích.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.