Dotaz

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, jak vymalovat pokoj? Chtěla bych ho rozjasnit a zároveň mu dát moderní nádech. Místnost má rozměry 6×4 m, okno o šířce 2, 5m směřuje na východ – do lesa, takže tam je docela tma. Teď mám pokoj jednobarevný, oranžový. Závěsy mám žluté, ale můžu je sundat, máme rolety. Skříně a stůl jsou ve světlém dekoru a postel béžovo-hnědá. Teď máme starý šedý koberec s květinovým vzorem, ale po novém roce bych si chtěla koupit nový. Nějaký světlý, třeba oranžový. Chci, aby na něm nebyl vidět nepořádek, ale nevím, jak to všechno sladit. A chtěla bych to doplnit třeba nějakou tapetou nebo jen ornamentem na zdi. Jednu celou dlouhou stěnu mám volnou, bude u ní postel a stůl. Děkuju moc za radu.

Odpověď

Dobrý den přeji. Doporučuji melírovaný oranžový či cihlový koberec a k němu na jednu stěnu oranžovou výmalbu a zbylé části ve smetanovobéžové. Doplňky budou pěkné v teplém žlutém odstínu. Také můžete kombinovat výmalbu v jasně žluté barvě s jemnou šedobéžovou. Tmavší odstín volte proti oknu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.