Dotaz

Dobrý den, zařizujeme RD. Oříškem je pro mne společný prostor kuchyň-jídelna-obývák. Okna máme v interiéru plastová bílá, abychom neměli problémy s barevným laděním. Chci se zeptat, jestli se máme snažit sladit do jednoho barevného tónu podlahu, interiérové dveře a okenní vnitřní parapety. Nebo naopak např. dveře mají být v kontrastu s podlahou? Kuchyň bude v kombinaci světlá trnka (Trachea – výrazná kresba dřeva) + slonová kost lesk. Podlahu, parapety a dveře jsem si představovala v o něco tmavším tónu než je kuchyň – ve středněhnědém, pravděpodobně dub s nevýraznou kresbou dřeva. Na zemi bude pravděpodobně dlažba Babel Roble (30×60 imitace dřeva, asi jako dub) nebo laminát. Do tmavých odstínů, např. wenge nebo ořechu jít nechceme. Předem děkuji za radu. V příloze je společný prostor obýváku-kuchyně-jídelny. Kuchyň je oddělena příčkou, takže je částečně schovaná při pohledu z obýváku.

Odpověď

Dobrý den přeji. Vaše volba je příjemná. Osobně bych upřednostnila podlahu spíš v laminátu než v dlažbě, která imituje dřevo. Dveře a podlahu je dobré ladit do jednoho dekoru. Nábytek poté volte ve světlejším odstínu (jako kuchyňská linka). Kdyby byl stejný jako linka, bylo by to ideální. Také jej můžete kombinovat s bílým leskem.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.