Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barev. V novém domě budeme mít kuchyň spojenou s obývákem, okna jsou dřevená mahagonová a v místnosti jsou přiznané trámy. Nevím, jakou barvu zvolit u podlahy, dveří, trámů, kuchyňské linky a výmalby. Moje představa je, že podlaha, trámy a dveře budou do červena sladěné s okny. Kuchyňskou linku bych si představovala v kombinaci vanilky a třešně, ale nevím, jakou zvolit pracovní desku. Na jedné stěně bude částečně obklad z šedivého lámaného kamene (nebo světlého, když je linka světlá). Sedačka by měla být asi šedá (nechci světlou barvu), ale nevím, jakou barvu by měly mít skříňky pod televizi, konferenční stolek, výmalba a případně doplňky v místnosti. Poraďte mi, prosím, zda je zvolené barvy jsou dobře nakombinované, případně jak je změnit. Děkuji Vám.

Odpověď

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve stejné kombinaci jako kuchyňskou linku, tedy ve vanilce popř. v lesklém cappuccinu. Dveře, trámy a podlahu doporučuji v třešni, pracovní desku ke kuchyňské lince pak v jemné béžové či šedé barvě. Proti sedačce vymalujte v šedé barvě, za ní potom v olivové, která prostor částečně utlumí. Doplňky ve vanilkové, olivové popř. bordó.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.