Dotaz

Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat obývák.Místnost je situována na jihovýchod je tam okno velké 1,3m na1,8m.Velikost místnosti je cca 4,5m na 5,5m na jedné straně je skosená a přes celou skosenou zet jsou šoupací proskené dveře ze smrku v přírodní barvě.Podlaha je laminátová v barvě dubu.Koupili jsme si velkou moderní rohovou sedačku v černé barvě s bílou nitkou.Proti sedačce budou nízké též moderní skřínky,nad nima bude zavěšená tv a vedle tv dvě uzké zavěšené skřínky,jedna prosklená druhá plná.Ještě z boku bude postavená komoda,kombinace též sklo s plnými dvířky.Nábytek je v barvě korpus švestka,dvířka černá vysoký lesk a sklo.Konferenční stolek je nohy v barvě švestky nahoře obdelníkové bezbarvé sklo pod ním police z černého skla.Místnost docela stmavla ,prosím o radu jak vymalovat,jestli udělat něaké stěny tmavší,nebo celou místnost stejně,nebo někde pruh?A hlavně jakou barvu a v jaké barvě doplnky.Ještě bych si chtěla koupit pod stolek koberec a též nevím do jaké barvy ladit.Děkuji za odpoved LenkaP.

Odpověď

Dobrý den přeji. Pro prosvětlení prostoru volte výmalbu např. v zelenožlutém (limetka)odstínu nebo teplém žlutém až žlutooranžovém odstínu v kombinaci s jemnou cappucinovou. Výrazné barvy u sedací soupravy a proti ní. Doplňky poté také v této kombinaci.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.