Dotaz

Dobrý den, měl bych tento dotaz. Asi rok bydlím v novostavbě ze dřeva a všechny interiérové dveře máme sapeli. Jenže u těchto dveří začaly dosti vrzat kliky. Když jsem zkusil povolit oba šrobky na klikách – tedy z obou stran, tak kliky nejde sundat a tudíž nevím, jak se dostat dovnitř, abych je mohl promazat. Nechci na to jít silou a proto žádám o radu, jelikžo nikde na netu jsem návod nenašel a v prodejně sapeli mi řekli, že je to jednoduché, že mám jen shodit kliky. Děkuji za Vaší odpověď!

Odpověď

Dobrý den, na Váš dotaz odpovídá Ing. Petr Klíma, vedoucí technické přípravy výroby SAPELI, a.s.: „Bez uvedení typu kliky Vám bohužel nemohu konkrétně poradit. Každý typ se totiž demontuje jiným způsobem. Prosím tedy o upřesnění typu kliky např. podle čísla KS. Případně se můžete obrátit přímo na montážní firmu, která uvedené výrobky osazovala a ta samozřejmě provede i servis.“

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.