Dotaz

Dobrý den, začátkem ledna začínám rekonstrukci bytového jádra a objednání materiálu se blíží. Budu muset řešit podlahu v předsíni a v jádru a také dveře – v závěru bych chtěla sjednotit podlahu i dveře v celém bytě. Prosím tedy o radu, jakou podlahu a dveře mám zvolit, aby mi vše šlo ke stávajícímu nábytku (třešeň/mořený javor). Pravděpodobně bych podlahy řešila plovoucími podlahami a v kuchyni (nábytek IKEA FAKTUM, bílá fólie) bych dala PVC Gerflor. V prodejně se mi líbil Gerflor Lodge Milk, ale nevím, zda by to nebylo moc světlé vzhledem k výběru plovoucích podlah ve zbývajících místnostech (mimo WC a koupelnu). Nevím, zda je to obecnější určení barvy, ale líbila se mi plovoucí podlaha dub Liverpool, dub Nevada svěží, dub Nevada. Ladí to s barvou nábytku? Jaké dveře se k tomu hodí (kvalitnější)? Je u velikosti kachliček a dlaždic v koupelně a na WC důležitá velikost, když jsou tyto místnosti malé? Nevadí použití velkých formátů?

Odpověď

Dobrý den, je vhodné množstvím dřevených dekoru šetřit. Dva jsou akorát, tři již s citem. Technologie je věc druhá. Preferuji jednotnou podlahu všude. Laminátovou (čímž asi máte na mysli plovoucí) bych použil i v kuchyni. Nevidím důvod, proč používat PVC. Dveře určitě také jednotné v celém interiéru – a v tomto případě možná „nedřevené“. Velké formáty keramických obkladů a dlažeb dle mého nejsou nevhodné do malých prostor, já je běžně používám.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.