Dotaz

Dobrý den! Přišla mi od vás odpověď na dotaz, jaký nábytek volit do obýváku. Tam píšete, že máte málo informací, posílám tedy i foto a podrobnější popis. Máme novostavbu RD, chtěla bych vyměnit nábytek v obýváku. Místnost není příliš velká, máme v ní smetanovou sedačku, plovoucí podlaha je teak, kuchyňská linka (folie Cherry od Hanáka) je oddělena od obýváku krbem. Nábytku v obýváku nemusíme mít mnoho, úložné prostory mohou být jinde v místnosti. Napadlo mě buď si nechat udělat od Hanáka i nábytek ve stejném dekoru, nebo naopak světlejší (bříza) a nebo černý vysoký lesk. Myslela jsem, že by tam byl jen konferenční menší stůl, nějaký TV stolek a police. A také jsem se chtěla zeptat na jídelní stůl a židle v kuchyni, aby se prostor odlehčil. Židle jsou na fotce a stůl chci buď v dekoru linky, nebo mléčné sklo a nohy v matném nerezu.

Odpověď

Dobrý den, asi bych se přiklonil k Vaší variantě a nechal si obývák dodělat od firmy Hanák. Pak by vše mělo hezky ladit. Na jídelní stůl je možné volit materiály, které zmiňujete. Vše ostatní bude působit dosti mohutně.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.