Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak uspořádat nábytek v obývacím pokoji (rozměry 6770 x 4360), který volně navazuje na otevřenou kuchyň (rozměry 3210 x 3350). Stavíme nový dům, máme již před stavbou svislých konstrukcí, ale stále si nejsme jisti vnitřním uspořádáním této místnosti. Dle našeho mínění by měly zůstat volné cesty mezi dveřmi z chodby do obývacího pokoje a velkými prosklenými dveřmi na terasu (kde ještě nemáme jasno, kterou stranu se mají otevírat) a rovněž cesta z kuchyně na terasu. V tomto prostoru by tedy neměl stát žádný nábytek. Nevíme, kam přesně umístit stolek s TV (bylo by vhodné, kdyby na TV viděly i osoby, které zrovna vaří v kuchyni a kdyby nebylo sledování televize ztíženo jasným slunečním světlem). Kam umístit další nábytek obývacího pokoje (preferujeme malou příruční knihovnu) a sedací soupravu? Pod ní bychom chtěli koberec, jinak bude podlaha z marmolea. Kam umístit jídelní stůl, případně stolování ve formě baru, přímo navazující na kuchyňskou linku? Také přemýšlíme o krbu na biolíh, který považujeme za zajímavý a funkční prvek pokoje, může jít však o mobilní verzi tohoto zařízení. Půdorys obou místností přikládám v emailu, ve kterém jsou rovněž zaznačeny rozměry. Děkuji moc za radu, Jitka F.

Odpověď

Dobrý den přeji. Vstupní dveře do pokoje by mohly být posuvné, aby neblokovaly průchody. Za vstupem po levé části bych umístila sedací soupravu. Vstup na terasu bych volila ve střední části otvoru, aby byl volný průchod jak z kuchyňského, tak i obytného prostoru. Knihovnu doporučuji vedle sedací soupravy, popř. nad sedací soupravou. TV stolek umístěte na protilehlé stěně v části blízké francouzskému oknu. U kuchyňské linky bych postavila jídelní stůl, buď ke stěně, nebo bych vytvořila stůl v rámci kuchyňské linky, která je v prostoru oddělujícím obytnou část.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.