Dotaz

Dobrý den, prosím o radu ohledně ložnice (nábytek a postel máme z buku). Ložnice je v podkroví, naproti dveřím je červenohnědé okno, bílé střešní je na zdi vpravo ode dveří. Čelo postele bude vpravo na stěně, kde jsou dveře. Nalevo ode dveří budou skříně. Prosila bych o radu, jakou máme zvolit výmalbu (jakou barvu a na jaké stěny) a jakou barvu či dekor lina na podlahu. Zvolili byste dveře z jasanu (takové budou schody), nebo z javoru? A ještě jeden dotaz: jaký druh podlahy byste doporučili do dětského pokoje pro dvouleté dítě? Máme tam položenou OSB desku šíře 18 mm. Dali byste tam rovněž lino, nebo raději koberec? Nebo tam máme nechat jen tu OSB desku a kusové koberce? Děkuji za Vaši radu. Pěkný den, Jitka.

Odpověď

Dobrý den, co se týče interiérových dveří, jsem názoru, že by měly být v celém prostoru stejné. Měly by se tedy ladit k nějaké ústřední místnosti nebo převažujícímu motivu, ne k ložnici. Malbu do ložnice volte rozhodně teplejší – musí uklidňovat. Podlahu doporučuji z PVC v nějakém abstraktním motivu. Do dětského pokoje zkuste dát tapety a nálepky, které prostor pěkně oživí. Mrknete se na např. www.POINTshop.cz.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.