Dotaz

Dobrý den, nevím si rady při výběru dveří do vstupní chodby. Jedná se o nový moderní byt, ze zmíněné chodby vedou sedmery dveře – vstupní plné jsou z venkovní strany v barvě višeň siena (neměnné), zevnitř navrhuji břízu. Troje plné dveře vedou do komory, koupelny a na WC – tam navrhuji typ Bonalana od firmy Sapeli v dýze bříza. Poslední troje dveře jsou prosklené a vedou do obytných místností – v tomto případě by se mi líbil typ Swing 49 nebo Elegant 40 od firmy Sapeli rovněž v dýze bříza. Podlaha je navržená v celém bytě stejná: dřevená trojlamelová merbau (tmavá hnědočervená). Okna jsou hliníkoplastová bílá. Můžete mi prosím poradit, jestli je toto barevné řešení v pořádku, a případně navrhnout jiné? Díky moc, s pozdravem Pavel.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volba břízy je příjemná a bude dobře kontrastovat s podlahou. Co se týká typu dveří, na prosklené dveře doporučuji spíš dražší model (mléčné či pískované sklo – Satinato). Dveře do komory, na toaletu a do koupelny bych naopak viděla v jednodušším plném provedení. Vhodný bude typ NOTE či LOTOS. Pokud preferujete jednodušší model, volte ELEGANT na všechny dveře.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.