Dotaz

Dobrý den, děláme kompletně novou kuchyň ve tvaru L a potřebuji pomoct s výběrem pracovní desky. Barva skříněk bude ořech s malbou dřeva. Skříňky budou hladké, bez dekoračních výřezů, neprosklené s podlouhlými (20cm) nerezovými madly. Trouba, varná deska i digestoř jsou nerez a pouze lednice je bílé barvy, ale bude na jiné stěně než sporák. Na obklad máme koupenou mozaiku (kostičky cca 2x2cm) v kombinaci běžné světle modré s modrou tak světlou, že přechází do bíla. Podlaha bude linoleum, také s mozaikou v tmavých barvách a spáry té mozaiky jsou v kovové barvě. V jaké barvě vybrat pracovní desku? Chtělo by to přidat světlejší barvu, takže se rozhoduji mezi kovovou (našedlou) a bílou. Hrana desky by měla zase kovovou barvu. Bílá deska nám tam zapadne nejlépe, ale mám strach, že bude těžké ji udržet v čistotě a brzy na ní budou různé flíčky a podobně. Dekor na desku moc nechci – mám strach, že už by to bylo přeplácané. Děkuji za případné odpovědi.

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit bílou desku, která linku příjemně prosvětlí. Na druhou stranu ale bude jako každá pracovní deska trpět a vidět na ní bude mnohem více než na desce s dekorem. Praktičtější, a také hezký by byl dekor podobný granitu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.