Dotaz

Dobrý den, bydlíme třetím rokem v novostavbě. Dům je ve společném vlastnictví (SVJ). Nějak jsem prošvihla výběr vchodových dveří do bytu. Ani ve snu mě nenapadlo, že stavební firma může něco takového realizovat. Osadit předražený byt z předsíně bytu na chodbu domu tenkým svinstvem vhodným ani ne na ubytovnu. Dodatečně jsme tedy zjistili, že stavební firma osadila mizerné dveře, které propouštějí hluk. Lze tyto dveře nějak dodatečně odizolovat? Jak? Našla jsem na internetu jednu firmu, ale té jde spíš patrně o renovaci a estetiku. Nám však o hluk. Zejména kvůli neohleduplným sousedům, kteří řeší problémy na chodbě a ne v bytě. Nechceme bourat a instalovat nové, tentokrát protihlukové dveře. Je to komplikované a dle nás zbytečné. Existuje tedy nějaká cesta zesílení – třeba vyztužením, obložením atd.? Zemanová.

Odpověď

Dobrý den přeji. Váš dotaz je velice specifický. Já bych volila návštěvu prodejce dveří a domluvila si schůzku s nějakým technikem, který by byl schopen poradit. Osobně bych spíš volila výměnu dveří za protihlučné.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.