Dotaz

Dobrý den, právě s manželkou vybíráme interiérové dveře Sapeli do RD a zalíbila se nám kombinace světlého křídla (jasan) a tmavé zárubně (wenge). Nejsme si však jisti, jestli je to správná volba. Podlahy budou na chodbě a v obýváku jasan, v ložnici v patře ale kouřový dub (viz foto výrobce podlah). Zdi a stropy bílé, okna zevnitř bílá plastová. Líbily by se nám i celé tmavé dveře s tmavými zárubněmi (třeba wenge), ale pak bychom měli k tmavé podlaze v ložnici tmavé dveře (což asi není ideální?). Můžete nám prosím poradit, jaký vzhled dveří byste doporučili? Přikládám i vizualizaci přízemí a patra RD. Díky!

Odpověď

Dobrý den, osobně se přikláním k jednotnému dekoru dveří v celém interiéru. Dále bych spíše volil stejné zárubně i dveřní křídlo – ve vašem případě tedy wenge. Konflikt žádný nevidím, důležité je pořádně si „pohrát“ s odstíny maleb.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.