Dotaz

Dobrý den, předem Vám děkuji za existenci těchto stránek, kde již mnohpkrát jsem našla spousty cenných informací a rad. Již delší dobu máme s manželem dilema, jaký zvolit desing dveří a kuchyně.. Máme zatím malinkatý byt (obývák, jeden pokoj jako předsíňka s ložnici oddělenou vysokou skříní, kuchyni, WC, špízirnu). Již máme vybranou barvu podlahy do celého bytu – jasan bílý, ale nemůžeme se rozhodnout, jaké k tomu vybrat dveře. Jelikož je celkový prostor docela malý, doufáme, že světlejší podlahou se nám podaří opticky prostor zvětšit. Do obýváku by se nám líbila i moderní obývací stěna v kombinaci bílá/wenge a sedací souprava tmavě šedá či černá.Také jednu stěnu bychom chtěli vymalovat v barvě fuchsia nebo vínová a zvolit pár drobných doplňků v téže barvě, zvytek stěn bílé nebo velice světle šedé.. Nevíme si ale rady co s barvou dveří, můžou být také wenge (s malými otvory z mléčného skla) nebo vybrat raději světlejší odstín?? A jakou zvolit k tomu kuchyni?? Světlou nebo tmavou? prostor kuchyně je ve tvaru obdélníků, z kuchyně se vchází jak do koupelny tak špízirny (takže 2x dveře). Také skříň (oddělující ložnici od vstupního prostoru) nevíme zda zvolit v barvě wenge (což by asi působilo dost tmavým dojmem) nebo něco světlejšího? (líbí se nám i kombinace šedá/chrom). Mockrát děkuji za odpověď a rady. Pěkný den přeje Bára W.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych dveře spíš světlé bílé popř. Sapeli Glanz lesklé bílé a taktéž kuchyňku volte bílou. K tomu poté můžete volit výraznější dekor wenge na nábytku v obytné místnosti a výmalbu ve fuchsiovém odstínu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.