Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně malby obývacího pokoje. Místnost je velká, cca 4,5 x 8 m, ale zhruba z 1/3 bude chodba, zbytek obývací pokoj. Chodbu a obývací pokoj oddělují schody z modřínu. Váhám nad výmalbou obývacího pokoje. I přesto, že jednu stranu pokoje tvoří okna, je v místnosti málo světla. Malbu obývacího pokoje jsem si představovala bílou kávu (nebo béžovou popř. nějakou podobnou) a hnědé prvky, vč. sedací soupravy a závěsů, koberec světlý. Jen teď váhám nad tím, zda by bylo vzhledem ke světlu v místnosti na místě vymalovat hnědou např. 2. Můj plán byla také reliéfní tapeta na zeď naproti sedací soupravě o rozměrech cca 4,5 x 3 m (opět béžovo hnědá), zde bude viset televizor a na sloupky mezi okny a např. na protější zeď namalovat nějaké vzory hnědou barvou. Prosím o radu, jaká varianta je vhodnější, pokud bych upřednostňovala, aby bylo v pokoji více světla. Děkuji a přeji hezký den. Jirásková

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit béžovou výmalbu a k tomu výraznější tapetu v kombinaci s hnědou. Aby se ale prosotr více opticky nečlenil, volte jen tapetu již nedoplňujte výraznější výmalbou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.