Dotaz

Dobrý den, budeme mít kuchyň spojenou s obývákem. Kuchyň je korpus olše a dvířka vanilka, dlaždičky oranžové, u pracovní desky váháme mezi olší a černým mramorem. Mezi kuchyň a obývák umístíme masivní stůl a židle v odstínu olše. Obývací stěna je masivní jemně sukatá borovice (máme ji také nalakovat do olše?). Sedačka je kožená vanilková, okna budou v odstínu červenohnědém (asi třešeň). Moc Vás prosím o radu, v jakém odstínu máme vybrat podlahu (světlé dřevo, olše, třešeň nebo světlý mramor nebo něco jiného), v jakém dveře (ve stejném jako okna, nebo olše), jakou pracovní desku. Dalším problémem je výmalba: máme vymalovat obě místnosti stejnou barvou? Přemýšlela jsem nad světlounce jasně zelenou pro obě místnosti, nebo mě napadlo, že by obývák mohl být laděn do oranžova. Moc vám děkuji za odpověď, Lacinová.

Odpověď

Dobrý den, myslím si, že je v interiéru použito již dost dřevin či jejich odstínu. Snažte se je potlačit. Jestli budete lakovat nábytek v obývacím pokoji, zvolte spíš barvu. Dekor podlahy doporučuji také spíš nedřevěný. Malby zkuste kombinovat s tapetami – inspiraci najdete např. na www.POINTshop.cz.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.