Dotaz

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, chcem prerobiť obývačku o rozmere 4×5 m. Chcela by som strašne vyskúšať tyrkysovú farbu na stenu a na jednu stenu tapetu. V obývačke mám béžovú sedačku. Potrebovala by som zodpovedať tieto otázky: 1. V akých farbách ladená tapeta by sa mi hodila k tyrkysovým stenám, neviem sa totiž rozhodnúť či by mala byť ladená do béžova ako sedačka, alebo či by nemohla byť v tonoch biela-šedostrieborná, ktorá si myslím, že by sa viac hodila k bielemu nábytku, ktorý plánujem. 2. Či je lepšie namalovať tri steny tyrkysové, alebo jednu stenu (tam kde je biele plastové okno) nechať bielu, obávam sa totiž aby miestnosť nepôsobila tmavo. 3. Ak by som sa rozhodla pre tyrkysové steny, biely nábytok a na jednu stenu bielo-šedostriebornú tapetu, akú farbu podlahy mám zvoliť.

Odpověď

Dobrý den, vhodnost konkrétní kombinace tapety a sedací soupravy je nutno posoudit vizuálně. Tedy nejde říci, co se k sobě přesně hodí, když to nevidím. Určitě je lepší akcentovat pouze jednu stěnu a zbytek nechat „klidnější“.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.