Dotaz

Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou plovoucí laminátové podlahy do obytných prostor staršího zrekonstruovaného bytu. Jedná se o prostorný byt, s vchodem do čtvercové předsíně (v ní již je dlažba 50×50 imitace světle béžový mramor, která byla zvolena z důvodu velkých výškových rozdílů mezi předsíní a pokoji). Z předsíně vedou patery dveře. Naproti vchodovým dveřím je koupelna a WC. Na jižní straně bytu se nachází ložnice a velký dětský pokoj (bývalý obývák), na severní straně je obývák s kuchyňským koutem (vznikl probouráním zdi mezi kuchyní a vedlejším pokojem, cca 40 m2 obdélníkového tvaru). Dveře do místnosti zůstaly jen jedny, přes obývák se chodí do kuchyně. Dveře již také máme, jsou to Sapeli teak příčný dekor, plné na WC a do koupelny, model 40 sklo kůra do pokojů, do obýváku posuvné. Chci se zeptat, jaký dekor podlah máme volit vzhledem ke dveřím a k světovým stranám? Má být podlaha v pokojích stejná vzhledem k dekoru dveří, nebo lze díky rozdělní bytu na společenskou a soukromou zónu volit různou podlahu? Jaký dekor podlahy byste mi doporučili? Já bych ráda světlejší dekor než je teak, ale příliš světlé, šedivé až bělené podlahy se mi příliš nezamlouvají a buk mám už okoukaný. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, souhlasím, že příliš světlá podlaha by v prosvětleném interiéru nevypadala dobře. Též souhlasím, že buk není to pravé. Působí příliš lacině. Mně by se líbila jasanová kantovka. Rozhodně volte podlahu ve všech místnostech stejnou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.