Dotaz

Dobrý večer, poprosila bych Vás o radu. Právě jsme se přestěhovali do domu, který jsme si s přítelem pronajali. Vzhledem k tomu, že není náš, nemůžeme dělat nějaké výrazné změny a majitel si ani nepřeje malovat tmavými barvami. Ale přesto bychom chtěli vymalovat a vybavit obývací pokoj, který je spojený s kuchyní a oddělený barem, tak nějak moderně. Nevíme si však rady. Kdybych Vám zaslala foto místnosti, mohli byste mi, prosím, poradit? Jakou barvou vymalovat, jestli celé stěny, nebo jen nějaké mozaiky a jaký nábytek by vyhovoval? Vše si chceme teprve nakoupit, ale zase bych ráda, aby se to hodilo ke kuchyni, která již v domě je a je v tmavé olši (snad to nazývám dobře). V obývacím pokoji je krb, vchod na terasu a do místnosti s krytým bazénem. Je tam hodně prosklených dveří a velkých oken. Ale pokud byste mi byli ochotni poradit, zaslala bych foto, jak nyní místnost vypadá. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď. S pozdravem, Lucie Moravcová.

Odpověď

Dobrý den přeji. K olši je možné volit limetkový, cappuccinový či khaki odstín výmalby. Lépe bychom mohli poradit dle zaslaných fotografií.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.