Dotaz

Dobrý den, sháním novou postel, ale s takovým čelem, aby mi tvarově ladila k obrazu (viz foto). A také chci, aby měla pevné čelo, tzn. ideálně ne šprušle. Nevíte, kde na našem trhu sehnat cenově dostupnou postel s tímto obloukem? Nebo když ustoupím z pohodlí plného čela, šlo by vhodně použít stávající čelo a přidělat ho ke stěně a koupit postel bez čela, kterou postavím před toto čelo? Mám noční stolky udělané ze stolků ze starých šicích strojů, tak mi černý kov ladí ke zbytku interiéru. Ale jsem ochotná jít i do dřeva v barvě dveří a desek těch nočních stolků. Jen přemýšlím nad novou postelí, nad tvarem toho čela, nepředpokládám, že jiný tvar by se k tvaru rámu posteru hodil. Děkuji za radu, jak problém vyřešit.

Odpověď

Dobrý den přeji. Osobně bych spíš volila rovné čelo, které by dalo vyniknout obrazu. Pokud se budete snažit hledat postel s obloukem, vždy bude oko měřit, zda je oblouk shodný s obrazem a tím se tak ztratí dominantnost výtvarného díla. Volila bych dřevěné, plné jednoduché čelo postele. Tím se výběr jistě rozšíří.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.