Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně barev v interiéru. Jedná se o přízemí rodinného domu, obývací pokoj-jídelna kuchyně. Zařízení máme moderní, obývacímu pokoji dominuje stříbrný nerezový komín na krb, nábytek máme v barvě wenge, sedací soupravu šedou, židle, kuchyň ještě nemáme, ale bude bílá nebo lehounce krémová a plovoucí podlaha bude také jiná.. hlavní zeď v obývacím pokoji máme tmavě šedou ze série barev Dulux- Night jewels 2 (na obrázku vypadá vybledle, ve skutečnosti je velmi sytá a tmavá)a na ostatní zdi jsme zvolili také od Duluxu odstín Potters Clay 2.Barvička ale vedle té šedé vylezla do fialova, takze ted je jakoby kouřově fialková a já přemýšlím, jestli tím dotáhnout zbytek pokoje i jídelnu anebo k tomu přidat ještě nějakou třetí anebo tapetu.pokoje jsou propojené a velmi světlé, s francouzskými okny na jih. jde jen o to, zda kombinovat další barvou anebo zůstat u šedé s fialkovou. jde ještě o velkou zeď za televizí a televizním stolkem také v barvě wenge.Nejsem si jistá, že pokud tam dám také barvu potters clay, nebude pokoj působit jao „liščí nora“ a nebude působit nudně. Potřebuji to nějak oživit, vypíchnout. Manžel radí dát do jídelny o odstín světlejší odstín barvy potters clay. ale já myslím, že by to chtělo ještě něco v tom obýváku..není to ono a bojím se to celé jednotně vymalovat. děkuji za odpověď.Ještě mi prosím poraďte, zda podlahu v pokoji šedou-postaršený dub anebo hodně tmavou.možná poradíte světlou, ale to bych nerada.

Odpověď

Dobrý den přeji. Pokud zvolíte kouřový dub na podlahu, pak doporučuji výraznější odstín lila ve výmalbě. Může být však také sytější fialkový, který je již použit. Tím zvýrazníte kuchyň i stěnu za televizí.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.