Dotaz

Dobrý den, potřebovala bych poradit s podlahou do nového obýváku. Objednali jsme si bílou moderní stěnu, za ní budeme dávat tmavě šedou tapetu se stříbrnými kytkami – myslím, že jsou to lilie. A objednali jsme si také tmavě šedou látkovou sedačku. Teď řešíme, jakou máme koupit podlahu, hlavně v jaké barvě, a jestli plovoucí podlahu nebo lino. Také přemýšlím, jak vymalovat za sedačkou – sedačka bude rohová, tak bych vlastně potřebovala vymalovat dvě stěny podél té sedačky. Nevím, jestli bíle nebo třeba světle šedě a také mě napadlo, jestli neexistuje bílá barva třeba s bílými třpytkami. Také bych potřebovala rovnou poradit, jakou zvolit záclonu nebo závěsy a ještě nemáme ani koberec ani stůl k sedačce. Napadl mě třeba šedý koberec, takový ten vláskový. Mám strach, aby nebyl obývák celý šedý. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, asi bych spíše volil laminátovou podlahu (tím dle mého myslíte plovoucí – ta může byt i jiných materiálů, např. dřevená), a to v nějakém tmavším dekoru – např. ořech. Co se týče dekorace (malby) stěn – ve Vašem případě bych rozhodně volil tapety, kde jistého „nejednotného“ dekoru docílíte velmi snadno. Pro inspiraci se podívejte na www.POINTshop.cz, kde zcela jistě najdete to, co Váš interiér potřebuje.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.