Dotaz

Dobrý den. Postupně omlazujeme řadový domek z 80.let a nyní stojíme před výběrem vhodných interierových dveří. Hlavní komunikační prostor v 1.NP je chodba 2,2 x 2,2m bez oken navazující na schodiště též bez oken. Zde je 6 dveří, vždy 2 vedle sebe na každé stěně, vedoucí do kuchyně a obývací místnosti, na malé WC a do koupelny (obě místnosti bez oken), do pokojíku a ložnice. Zaujala nás firma Sapeli, dveře Fest. Můžete, prosím, poradit: 1)Jaký vybrat tvar dveří? Z Funkčního hlediska by podle nás vyhovovaly dveře do kuchyně a obývací místnosti co nejvíce prosklené z důvodu osvětlení chodby (model 40), zbylé dveře pak plné z důvodu intimity. Máme ale pocit, že by pomohlo odlehčení a prosvětlení alespoň malým prosklením i ostaních dveří. Na WC a do koupelny (model 65-vertikální úzké prosklení asymetrické) sklo satinato, do pokojíku a ložnice (model 50-vertikální prosklení symetrické) sklo čiré, mačkané. Jaký máte názor na takové řešení (zejména z důvodu zajištění dostatečné intimity na wc-proto úzké a asymetrické zasklení)? 2)Jaký vybrat barevný odstín? Podlaha na chodbě je čtvercová mozaika z malých dubových parket. Z možností výběru v CPL nás zaujal odstín dub a teak. Teak má výraznější strukturu ale jeví se nám do malé chodby dost tmavý.Nebude vhodnější dub případně jiný odstín? Pro přiblížení posíláme v příloze foto současného stavu, pokus o obrázek situace a pokus o vizualizaci s dveřmi teak (barevné podání není zcela podle skutečnosti). Děkujeme za Vaše vyjádření.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru dubu. Prosklení v satinátu můžete zachovat, jen u toalety a koupelny bych nechala dveře plné, takto jich máte hodně prosklených a prostor je tak hodně členěn.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.