Dotaz

Dobrý den, zakoupili jsme novostavbu a plánuji vybavit obývací prostor (ve tvaru obdélníku 4,5 x 7 m) včetně kuchyně, které na sebe nepřímo navazují. Měla jsem představu dubové podlahy, bílých stěn a šedých doplňků a jedné stěny obložené kamenem, ale novostavba má v obývacím pokoji na každé stěně francouzké okna a dveře na terasu orámované tmavým dřevem – nejspíše odstín třešeň viz. foto. Zároveň je zde dominantou místnosti bílý krb, který má oranžovo hnědý obklad – desku pod černými dvířky (teoreticky ještě lze změnit barvu tohoto obkladu, firma se nás totiž na barvu neptala,rovnou objednala) a ještě nemá zvolený ozdobný dřevěný rám umístěný nad dvířky krbu. K těmto barvám jsem neměla odvahu volit dubovou podlahu proto jsme zvolili lesklou dlažbu travertin v béžovo hnědém odstínu viz. foto. (www.lafabbrica.it – stoneart- odstín elimea). Betonové schody budeme obkládat dřevem – zvolila jsem dub, zvažuju zda jej mořit do tmavšího odstínu (líbí se mi kontrast bílé stěny a hnědého dubu) nebo pouze nalakovat a ponechat přírodní – popřípadě jej změnit na jasan. Zároveň volím odstín zárubní a dveří do těchto místností. Napadla mě kombinace černých zárubní a dřevěné dveře v barvě podlahy, nevím ale jestli to není moc..). Zároveň jsem zvažovala prosklené pískované dveře, máme však lesklou dlažbu a myslím si, že by to mohlo působit neútulně. Líbí se mi nábytek dřevo – zebrano, námi zvolená podlaha travertin má však jemný vzor proužku, tak nevím jestli toho vzoru už nebude moc… Prosím poraďte jak nejlépe zvolit odstín a druh dřeva na schody, dveře, rámu na krb, nábytek, dřevěných žaluzií, barvu stěny, sedačky popřípadě kamenného obložení (PS: nemám ráda v interiéru červenou). Jestli je to možné, poraďte mi také, kde mohu zakoupit designerské kolečko ohledně spektra barev – nemohu jej sehnat. Velmi děkuju, moc vám fandím a přeju mnoho nejen pracovních úspěchů.

Odpověď

Dobrý den přeji. K daným oknům je již omezenější sškála barevných dekorů dřeva. Dub rozhodně není ten pravý Volila bych tedy třešeň jako dominantu prostoru s bílým či smetanovým leskem. Dveře i obklad krbu v třešni. Nábytek taktéž v tomto dekoru. Výmalbu pak jemnou šedou popř. část v žlutooranžové barvě.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.