Dotaz

Dobrý den.Dětský pokoj orientovaný na SZ.Syn (3 roky) si přeje žlutou výmalbu.Mohu tu žlutou kombinovat s šedou výmalbou (např. šedou kolem postele).Ještě jsem měla do toho pokojíčku vybranou tapetu (viz.příloha).Kterou bude vhodnější použít k té žluté a šedé?Víc se mi líbila ta tlumenější, ale ke žluté malbě bude asi vhodnější ta sytější tapeta,ne?Tu sytou tapetu bychom asi neměli dávat na celou stěnu,ať to není moc přeplácané.Napadlo mě, že bychom ji použili raději jen na menší plochu nebo třeba jen nalepit na velkou zeď 2-3 pruhy třeba k sobě nebo s mezerou – něco jako „tapetový panel“.Bude to takto vhodné?V pokojíčku bude bílý nábytek a zelené doplňky.Dále bude v pokoji i trochu modré a samozřejmě,že hračky „hrají“ všemi barvami,tomu se v dětském pokoji nedá moc vyhnout.Bude to moc „strakaté“?Děkuji.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych sytější tapetu a jen v určité části, která bude volná bez nábytku. Jinak vše bude příjemné a nebála bych se těchto kombinací.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.