Dotaz

Dobrý den, prosím o radu jaké zvolit barvy na výmalbu novostavby. Dům je přízemní a má 5 pokojů. Kuchyň je spojená s obývacím prostorem a je to největší místnost v domě (35m2) v této místnosti jsou 2 francouzké okna a jedno klasické. Ložnice (12m2), pracovna (7m2), 2 dětské pokoje (12m2) pro děvče 15 let a kluka 14 let. Stropy jsou v celém domě obloženy palubkami v přírodní světlé barvě odstín borovice (viz. příloha). Na podlaze máme plovoucí podlahu v dekoru dub royal (viz. příloha). Okna jsou plastové v barvě zlatého dubu (viz. příloha). Interiérové dveře zatím nemáme, ale uvažovala jsem o odstínu stejném jako okna. Do novostavby plánujeme využít nábytku, který máme. Začnu tedy kuchyní (viz. příloha). Pracovní deska bude do modré barvy, protože čalounění židliček jídelního setu je modré (viz. příloha). Do obývacího prostoru plánujeme nábytek ve stejném odstínu jako kuchyň. Sedací souprava je hnědá (viz. příloha), krb je obložen kachlemi (viz. příloha). Do ložnice musíme nábytek pořídit nový, líbilo by se mi něco takového (viz. příloha). Nábytek v dětských pokojích a pracovně je ve stejném odstínu (viz. příloha). Prosím tedy o radu jaké zvolit barvy. Hodilo by se v pokojích vymalovat jednu stěnu sytou barvou a ostatní nechat bílé? Nebo raději zvolit pastelové odstíny? Jak vymalovat obývací prostor s kuchyní? Stejnou barvou nebo zvolit dvě bary? A jakým způsobem je propojit či spojit? V současné době mám stěny natřené penetrací , mám je ještě všechny natřít na bílo a až potom barevně, nebo už mám použít barvu? Velice Vám děkuji za brzkou odpověď. S pozdravem Martina Černá

Odpověď

Dobrý den přeji. Výmalbu obytné části bych volila zelenkavou spíš teplou zelenou až olivovou v kombinaci s jemnou béžovou. taktéž v kuchyňské části. Ložnice pak v hnědooranžové barvě s jemnou cappucinovou. Dětské pokoje jemné zelené až žluté.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.