Dotaz

Dobrý deň, v týchto dňoch zariaďujem nanovo obývačku. Doteraz som mala celý byt omaľovaný na bielo, ale žiada sa mi zmena a tak bojujem s manželom /ten chce iba bielu, pretože pri premaľovávaní je to praktické/, aby sme použili nejaké iné farby. Chcem Vás poprosiť o radu aké farby použiť, aby obývačka pôsobila útulne, ale nie tmavo. Prípadne aj akej farby voliť doplnky, vankúše a pod.. Rozmer izby je 4x6m. Dvere a okno sú oproti sebe, na kratších stranách izby. Izba je orientovaná na juhovýchod. Na jednej dlhšej strane sú el. rozvody, takže tam bude asi umiestnená /ak mi nenavrhnete niečo iné/ TV a obývačkové skrine v povrchovej úprave dub arlington /svetlá/ viď. http://decodom.sk/1931/produkty/akciovy-tovar/obyvacka-solid , trojsedačka bude hranatá, tmavohnedá koža / nie hladká, ale akoby už používaná/ a kreslo – ušiak má vzhľad ľanového plátna, do švíkov má zapracovaný hnedý kožený pásik. Okrem toho nábytku tam bude ešte komoda a štvorcový konferenčný stolík vo farbe ostatného nábytku. Podlaha je tiež svetlá – dub antický. Rozmýšľala som, že by mohli niektoré steny ostať biele a iba jedna, prípadne podľa Vašej rady, niektoré namaľované inou farbou. Veľmi pekne ďakujem za radu a prajem príjemný deň. Mary

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v jemném nádechu limetkové barvy, která prostor oživí. Doplňky pak také v této barvě ale syté.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.