Dotaz

Dobry den, prosim Vas o radu s barevnym sladenim oken, dveri a podlah v RD. V celem dome jsou plast. okna v barve Cherry Amaretto. Dle arch. navrhu obyvaku k nim budeme mit v prizemi domu podlahy v barve Desert Oak (zn. Par-ky) a dvere nejspise jasan. Horni patro,kde jsou v nekterych mistnostech zaroven vedle oken Cherry Amaretto i okna bila (ta stresni), bychom ale pro zmenu preferovali jinou, tmavsi barvu podlah. Jakou barvu podlah a zaroven dveri by jste doporucili (u podlah by se nam libila napr. Balterio Orech Venetian?) Nechci brat soucasny loznicovy nabytek (jedna z mistnosti prave v hornim patre) jako smerodatny, ale ten aktualne je tmave hnedy. Koupelna v tomto hornim patre bude smetanovo-hneda, tak aby i tam ladily vybrane dvere. A take: je lepsi prizpusobit barvu schodiste podlaham v hornim ci dolnim patre nebo zvolit uplne odlisnou? Moc dekuji!

Odpověď

Dobrý den přeji. osobně bych sjednotila celý dům právě pdolahami a dveřmi. Taka by dům působil jednotným stylem. Takto bych sladila i schodiště příp. můžete volit kontrastní světlé schodiště.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.