Dotaz

Dobrý den,prosím o radu:V řadovém domku přistavujeme verandu(zděnou pergolu)3,5m x 3,5m x 3m-výška.V předu budou 3 Francouzská okna o velikosti cca 80×120 cm, z 1.boku sousedi-zeď, z 2.stejné vchodové dveře(80x120cm). Můj dotaz spočívá ohledně návrhu barevného sladění obkladů s novou,budoucí fasádou domu.Nechceme razantně porušit původní ráz celé řadovky,proto jsme pro kombinaci pískové,či velmi světle hnědé fasády a cihlový obklad celé přístavby.Jaký obklad(viz.foto)by jste k jaké fasádě volila vy?Tmavší,Mattone Roso,či světlejší Mattone Oxide s tmavými místy?Okna budou bílá,plast.Jsou vhodné vnitřní dřevěné žaluzie-smrk,palisandr,či buk?Dlažbu pod pergolou jsme vybrali světle hnědou Stone Gold,uvnitř obklad pedriza Arena,střechu bych chtěla tmavě hnědou,bude i na zahradním domku naproti.Foto pouze pro představu, stavba je v začátku.Děkuji za názor.Zuzana.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych první obklad tmavší a k tomu hnědou střechu a doplňky a fasádu jemnou smetanovou s nádechem do cappucina.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.