Dotaz

Dobrý den, provádíme kompletní rekonstrukci domu. Podlaha ve všech pokojích fatra click – dub toskánský, vstupní dveře ořech, okna a parapety bílé. Kuchyňská linka kombinace bílý lesk a dub bardolino šedý (barva v podstatě stejná jako u podlahy). Nábytek v obývacím pokoji a jídelní stůl také bílá a dub bardolino šedý. Stávající sedací souprava kombinace skořicové a vanilkové. Výmalba bílá, pouze za sedací soupravou zvažujeme nějaký odstín hnědé (podkroví, nízké stropy, šikminy). Nevíme si rady s barvou pracovní desky kuchyňské linky, interiérových dveří a schodiště. Nechceme bílé dveře a sladit dveře s podlahou bude asi složité (zvláštní světlá šedohnědá barva). Přemýšlíme o masivních dubových dveřích v barvě ořechu. Pak by zřejmě i schodiště mohlo být v ořechu, i když bych z důvodu snadnější údržby volila raději světlé schodiště. Zvažujeme, zda pracovní desku volit také v odstínu dub bardolino šedý nebo raději valentino hlinité (hnědá). Zdá se nám, že harmoničtěji u kuchyňské linky bude působit kombinace bílá-dub, tj. i dubová deska, ale pak by tmavě hnědá byla pouze na dveřich. Nepůsobila by rušivě? Pokud by dveře byly světlé, zdá se nám, že by takto světlý interiér byl fádní. Co si o tom myslíte? Děkuji Zuzana Černá

Odpověď

Dobrý den přeji. ANo volila ybch ořechové dveře a schodiště popř. schodiště bělené. Pracovní desku v dubu. K ořechu by to chtělo doplnit sedačku nebo výmalbu naproti sedačky.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.