Dotaz

Dobrý den, moc prosíme o radu. Stavíme řadovku, nyní je to hrubá stavba. Interiér bychom chtěli světlý, okna jsou bílá, nábytek v obýváku zůstane z Alnusu olše + tmavší zelená. Podlahu jsme už vybrali – buk alsafloor prkno, dveře asi hladké, model Primum. Máme volit také buk? Schody do 1. patra vedou z obýváku. Máme vybrat také buk? Jakou barvu sedací soupravy? Kuchyně je částečně schovaná za rohem, z obýváku bude vidět pouze jídelní stůl, v kuchyni uvažujeme o dlažbě Rako Essencia Lappato 45×45 světle šedá (ještě lze změnit). Barva kuchyně bude nejspíš tmavě šedou folie v kombinaci s barvou dřeva (horní skříňky + zadní stěny + barový pult). Máme volit mezi bukem a olší? Existuje nějaká doplňková barva (stěny, polštáře,…) společná pro kuchyň i obývák? Nebo by byla vhodnější jiná barva kuchyně? Dům bude bílý + částečně obklad z červených lícových cihel + červená střecha. Mockrát děkujeme a přejeme Vám pěkný den!

Odpověď

Dobrý den, buková podlaha a tmavší kuchyň olše je teplá medová barevná základna. Dveře bych volila bukové, přírodní buk. Vytvoříme tak gradující dřevěné prvky interiéru. Dveře budou nejsvětlejší, podlaha střední a kuchyň nejtmavší. Kuchyň v tomto provedení bude vyplňující. Doplňková barva šedivá na podlaze a kuchyňské desce (např. imitace betonu od Jafholzu) budou vypadat zajímavě. K dané barevnosti můžete volit sytější variantu zdi – odstín teraso. Sezení zelená jedlová a doplňková žlutá barva velbloudí srsti. Pro vytvoření lehkého a svěžího interiéru můžete volit odstín zdí štěrkově béžový, sezení mechová zeleň, doplňky v syté žluté a bledě modré. U této varianty je možné odlehčit hmotu kuchyně volbou světlého jednobarevného korpusu a dvířek – např. lakované desky např. Hanák skleněná zelená http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_sklenena_zelena.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.