Dotaz

Dobrý den, již dříve jsme si pořídili nová okna a hlavní dveře – dřevěné (euro) v odstínu calvados. Bohužel nepřízní počasí při rekonstrukci střechy nám zůstaly pouze obvodové zdi, které jsme museli otlouct na cihly. V současné době máme tedy jen ty dveře a okna a začínáme si pořizovat nové bydlení. Podlahy v celém domě jsme si vybrali – dlažbu BABEL (druhý světlý odstín), která imituje plovoucí podlahu. Kuchyň bych chtěla volit v barvě olše. Kuchyň je přes barový pult propojená s obývacím pokojem. Tam jsme si vybrali koženou krémovou sedací soupravu a břízové stolky z Ikei. Potřebovala bych radu, zda nebude vadit, když budou rozdílné druhy dřev v uvedených místnostech. A také bych se ráda dotázala, jakou barvu jídelního stolu mám zvolit (zda v barvě kuchyně či v barvě stolků v obýváku). Jídelna navazuje na kuchyň a je z ní vidět do obývacího pokoje. V příloze Vám přikládám fotografii (je focena z jídelny a směřuje do obývacího pokoje). Vše je ještě ve fázi vývoje 🙂

Odpověď

Dobrý den, okna Calvados, podlaha Babel Roble, olšová kuchyň a břízový nábytek je poměrně velký skok od světlé po sytou. Doporučuji prostor sjednotit a uklidnit (otvorem je již dost členitý. Okna Calvados, podlaha Babel Roble, nábytek bříza (v obývací části i v jídelně), kuchyň červený buk. V obývací části malba zdí odstín červená blížící se Calvadosu. Doplňková barva může být hnědobéžová, smetanová nebo šedivobéžová.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.