Dotaz

Dobrý den. Zvažuji zařízení bytu v přízemí v novostavbě. Jedná se mi o členitý obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelním stolem, 30m2, situován na sever. Barva oken bude pravděpodobně ADLER-TIG 57708 Kiefer + DSL 53584 Pinie. Developer nám umožňuje výběr z dřevěných podlah javor evropský/kanadský, bříza, buk, dub a další tmavší dřeviny. Protože přízemní obývací pokoj není dostatečně světlý, vybrali jsme si podlahu javorovou a kuchyňský a obývací nábytek bílý lak nebo bříza. Jedna stěna v pokoji bude barevná (zelenkavá-travní, nebo červená). Rádi bychom v pokoji vyvolali dojem vzdušnosti a pokud to půjde i velikosti. Můžete mi prosím poradit, jakou dýhu dveří SAPELI zvolit? Domnívala jsem se, že by byly vhodné dveře ve stejné dýze jako podlaha, ale předpokládám, že i když zvolím stejné dřevo, i tak dojde k rozdílu v odstínů. Tzn. dveře a podlahu nebudeme mít stejnou. Velice Vám děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, pro vzdušný a lehký pocit z prostoru doporučuji použít světle zelený odstín (spíše olivová) nebo ledová modrá. Dveře v temnějších prostorech je vhodné volit světlejší než podlahu, takže podlaha javor kanadský – dveře javor evropský. Nebo podlaha javor evropský a dveře bříza. Při volbě stejného materiálu nic nezkazíte, ani když se po montáži může odstínově lišit. Časem a působením denního světla se odstíny vyrovnají.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.