Dotaz

Dobrý den, bydlíme v novostavbě rodinného domu. Přízemí je již hotové. Na podlaze je dlažba v tmavě hnědé (mírně načervenalé) barvě. Dveře jsou v celém domě ve folii v barvě buk od firmy Sapeli. Přízemí a patro je propojeno schodištěm. Potřebuji poradit s barvou dřeva na schody (zatím jenom plechová konstrukce) a s barvou plovoucí podlahy v patře, kde je malá chodbička, ložnice a dětský pokoj + koupelna. Do ložnice přijde nábytek v bříze a v dětském pokoji bude nábytek z masivu ve smrku. Je vhodná na plovoucí podlahu třeseň tmavá, nebo třešeň agadir a na schody dřevo v barvě buku? Nebo nám radíte něco jiného? Moc děkuji za odpověď, Eva.

Odpověď

Dobrý den, barevnost a materiálové provedení je možné ladit v odstínu buk – světlejší varianta – schodiště v provedení buk a podlahu v patře z důvodů malých prostor spíše ve světlém provedení. Je možné volit podlahu plovoucí imitace buk světlý. Při volbě materiálu třešeň je lepší volit i na schodiště třešeň – sytější varianta. Přechod v patře schod – podlaha je v provedení ve stejném materiálu čistý a jemný. Konečná barevnost je závislá na velikosti prostoru: sytější je vyplňující, světlejší je prostorově otevřenější.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Dobrý den, máme možnost potáhnout madlo na schodiště vinylem, v dekoru, který bude na schodišti, máme toho využít nebo máme jít do klasického hladkého dřeva v barvě schodů? Mám strach z té hrubé struktury vinylu, ale nikdy jsem to neviděla. Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Pokud zvolíte či bude možnáý stejný odstín jako podlaha a schodiště nechte přírodní dřevo.

Dotaz

Dobrý den,vybrali jsme si do celého RD podlahu od Wineo victoria white oak 600 xl.Dveře bychom chtěli trochu kontrastní(dub tabákový,jasan hnědý nebo dle vašeho názoru) zda-li schodiště máme zvolit do stejného dekoru jako podlahu nebo spíše do tmava

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Dveře volte dubové ale shcodiště v dekoru podlahy.