Dotaz

Dobrý den, chci Vás moc poprosit o radu ohledně zařízení interiéru. Budeme se s přítelem stěhovat do nového bytu 2+kk. Než si pořídíme miminko, budeme využívat ložnici, poté bychom z ní udělali dětský pokoj a přestěhovali se do obýváku. Jakým nábytkem a jak zařídit ložnici, aby se hodila zatím pro nás dospělé (popřípadě i s miminkem) a později pro dítě samotné a abychom se vyhnuli nějakým výrazným úpravám? Co byste poradili v obýváku? -Rozkládat pohovku nebo umístit patrové dvojlůžko? V ložnici (dětském pokoji) určitě počítáme s vestavěnou skříní, jen opět nevíme, kam ji umístit. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, nejprve k posteli v obýváku. Určitě bych volil spíše rozkládací soupravu, než patrové dvojlůžko. Budete mít větší variabilitu prostoru pro zařizování a pokoj nebude působit příliš studentským dojmem. Právě naopak – bude plnit hlavně účely obývacího pokoje i při případných návštěvách jiných osob. Vaše soukromí bude nepozorovaně skryto v rozkládací pohovce :o). Co se týče zařízení pokoje pro miminko, určitě vyžaduje nábytek zprvu jednoduchý, výmalba bývá oblíbená červená, purpurová, růžová. Ve starším věku dítěte (od 9ti let) pak přichází barvy jako žlutá, oranžová, zelená. Nábytek do dětského pokoje má být co možná nejpraktičtější, hodně úložného prostoru, ale zároveň typicky dětský, barevný. Proto se obávám, že nebude vhodné pořizovat nábytek nyní jako do ložnice a poté ho využívat jako dětský pokoj, jde o diametrálně odlišné potřeby obyvatele místnosti. :o( Vestavěnou skříň umístěte nejvhodněji dle dispozice ve vztahu k délce stěny, dveřím, oknu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.