Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o dívčí pokoj, kde má dcera tráví většinu času. Je ve tvaru obdélníku asi 6x4m, okno na východ na delší zdi. Nábytek je světlá borovice masiv. Přemýšlíme, jakou barvou vymalovat a k tomu jaký odstín plovoucích podlah? Potom jsme přemýšleli, že bychom položili nějaký dekorativní koberec. Jaký byste navrhovala? Myslíte, že vínově červený nebo oranžový pokoj je k nábytku správná volba? A jaké plovoučky, spíše světlé nebo tmavé? Moc děkuji za odpověď, Jakubíková.

Odpověď

Dobrý den, plovoucí podlaha tmavá prostor více zateplí, ale opticky jej může zmenšit. U světlé podlahy je tomu naopak. V tomto případě bych zvolil světlou podlahu – bříza, javor a zateplil prostor právě kusovým kobercem. Dekorů a vzorů je mnoho, v případě oranžového pokoje bych volil kusový koberec s hlavní barvou sytě červenou a naopak. Pokoj bude teplý a útulný. Tyto barvy se k borovici hodí, ta má ve své struktuře rovněž barvu oranžovočervenou. Zkuste mrknout na web a vybrat koberec dle Vašeho vkusu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.